MENU
FAQS

• Z jakim wyprzedzeniem należy zapisać się na sesję?

Na zdjęcia najbezpieczniej umawiać się z 3 tygodniowym wyprzedzeniem. Zapisuję raczej na bieżąco, rzadziej umawiam się na kilka miesięcy do przodu. Wyjątkami są osoby z zagranicy, które do Polski przyjeżdżają w ściśle określonym terminie lub sesje, które mają się obyć za granicą.

• Kto wybiera miejsce sesji i gdzie odbywają się plenery?

Miejsce sesji wybieramy wspólnie. Na terenie Warszawy i okolic mam do zaproponowania kilka urokliwych punktów. Mogą to być lasy, pola, sady, plaża lub centrum miasta. Jestem również otwarta na Wasze pomysły. Wskażcie miejsce, które wyjątkowo Wam się podoba a ja chętnie przyjadę!

• Jakimi gadżetami dysponujesz podczas rodzinnej sesji w plenerze?

Moje gadżety dla dzieci to … Wy rodzice oraz wszystko to, co nas otacza - patyki, kwiatki, biedronki, itp !!! Dzieciom naprawdę niewiele potrzeba, by na sesji były uśmiechnięte i jednocześnie naturalne. Dobra zabawa z mamą i tatą, przytulanie i bieganie za ręce to przecież najlepsza frajda!

• Czy możemy umówić się na rodzinną sesję w studio?

Niestety nie posiadam własnego studio. Zdjęcia rodzinne wykonuję głównie w plenerze lub u Klientów w domu. W moim portfolio faktycznie można znaleźć dziecięce fotografie, które realizowane były w warunkach studyjnych. Są to sesje świąteczne, które organizuję dwa razy w roku z okazji Bożego Narodzenia oraz Wielkiejnocy. Specjalnie na ten cel wynajmuję wolne powierzchnie na ściśle określony czas.

• W zeszłym roku chcieliśmy zapisać swoje dziecko na sesję świąteczną, ale niestety spóźniliśmy się i nie było już wolnych terminów. Co zrobić, aby sytuacja nie powtórzyła się przy następnych sesjach świątecznych?

Bardzo mnie cieszy, że sesje świąteczne są tak rozchwytywane! Niestety przez to faktycznie ciężko jest o termin. Musicie obserwować mnie na bieżąco na FB lub/i Instagramie. Około 2 miesiące przed danym świętem publikuję kalendarz z dostępnymi dniami i godzinami sesji. W pierwszej kolejności (w przeciągu około 1h od publikacji) znikają terminy weekendowe, a na końcu poranne godziny w tygodniu. Sesje organizowane są 1,5 miesiąca przed świętami.

• Jak ubrać się do sesji?

Przede wszystkim wygodnie. Szczególnie jeżeli chodzi o dzieci, które gdy coś je uwiera albo przeszkadza w ubraniu mogą okazywać swoje niezadowolenie podczas sesji. W trakcie zdjęć domowych znakomicie sprawdzają się po prostu dresy i zwykłe T-shirty. Im więcej luzu, tym swobodniej. W plenerze dobieramy ubiór i kolorystykę zależnie od charakteru miejsca i pory roku. „Mój aparat” lubi szczególnie kolory ziemi (brązy, beże, biele), musztardy, borda, khaki :)) Mile widziane są wszelkiego rodzaju dodatki, które dodają uroku całej sesji, tj. szelki, kaszkiety, kapelusze, szale, itp.

• Jesteśmy już po sesji. Co dalej?

Teraz musicie uzbroić się w cierpliwość :)) Po zgraniu zdjęć dokonuję ich pierwszej selekcji. Potem następuje proces postprodukcji, czyli obróbka. Staram się przedstawić Wam jak najwięcej ujęć, abyście mogli wybrać swoje ulubione. Zdjęcia do wyboru wysyłam przez specjalny program Zalamo. Jeżeli przed sesją zdecydowaliście się na najmniejszy pakiet 10-cio zdjęciowy, ale po zobaczeniu efektu finalnego chcielibyście go zwiększyć to oczywiście macie taką możliwość. Wystarczy po prostu zaznaczyć odpowiednią ilość zdjęć a system poinformuje jaka będzie dopłata.

• Ile czeka się na zdjęcia?

Naprawdę różnie. Zazwyczaj około miesiąca, ale może się przedłużać (szczególnie jesienią, gdy w kolejce czekają wszystkie sesje letnie). Czasem (choć bardzo rzadko) czeka się tylko kilka dni.

• W jakim formacie otrzymam zdjęcia?

Kiedy dokonacie ostatecznego wyboru zdjęć, dostaniecie ode mnie odbitki w formacie 15x23 i pliki cyfrowe JPG, które wysyłam na maila dwoma transferami za pośrednictwem www.wetransfer.com. Należy pobrać oba transfery, ponieważ na jednym znajdują się zdjęcia odpowiednio przygotowane do publikacji internetowych (portale społecznościowe), a na drugim są zdjęcia przeznaczone do drukowania / odbitek. Nie mylcie ich, ponieważ są to zupełnie innej jakości pliki - te do druku nie nadają się do internetu (zostaną automatycznie pomniejszone i rozpikselowane) i na odwrót.

• Czy poza obrobionymi zdjęciami dostaniemy również całą resztę „surowych”?

Absolutnie nie. Decydując się na sesję zdjęciową dostajecie ode mnie najwyższej jakości produkt. Ten produkt to zdjęcia, które przechodzą przez profesjonalną obróbkę. Spośród nich wybieracie te, które najbardziej Wam się podobają. „Surowe” zdjęcia są wyłącznie materiałem dla mnie do pracy.

• Czy oprócz zdjęć w formie JGP możemy również liczyć na RAW’y?

Nie. Wyjaśnienie znajduje się w poprzednim pytaniu.

• Chcielibyśmy sprezentować przyjaciołom sesję zdjęciową. Czy istnieje taka możliwość?

Oczywiście. Zaproszeń na sesję sprzedaję w dosyć dużych ilościach, najczęściej jako prezent na chrzciny / komunie / urodziny / babyshower / pępkowe. Formą wręczania prezentu może być elegancka kartka z kopertą bądź wyjątkowy personalizowany „box upominkowy”. Obdarowywani kontaktują się ze mną i to z nimi ustalam szczegóły sesji.

CLOSE